Könyvajánló: Elhervadt virágok (Brjeska Dóra)

2016.10.15

Október 8-a a palliatív és hospice ellátás világnapja volt, ennek alkalmából jelent meg az Elhervadt virágok című könyv. Az élet végéről az én szememmel, aki láttam milyen, és rákbetegként nekem is számításba kell vennem, és olyan számomra fontos emberek szemével, akik minden nap szembe kell, hogy nézzenek vele a munkájuk során.

elhervadt-viragok.jpg

Akik a könyvben megosztják gondolataikat:

Dr. Petrányi Ágota, onkológus, Szent László Kórház

Varró Móni és Harcsa Bea, onkológiai szakápolók, Szent László Kórház

Schaffer Judit, elnök, Magyar Hospice-Palliatív Egyesület

Farkas Kinga, önkéntes koordinátor – MHPE, pszichológus hallgató

A könyvben szereplő rajzokat Forró Juli (8 éves) és Eszti (már 11) készítette.

Fülszöveg:

„Egy csomó kérdésem lett volna még, egy csomó mindent akartam volna mutatni, meg megbeszélni. Nem volt ez így jó. Beszélnünk kellett volna. Sokkal többet. Arról is, amiről amúgy nem szokás. Beszélnünk kellett volna, mert akkor tudtam volna, hogy búcsúzni kell.”

„Remélem, könnyedén sétálunk rajta át egyszer, úgy, hogy érezzük az elengedő szeretetet... Tök mindegy, mi van a másik oldalon, az a lényeg, hogyan fogom meg a kilincset... Ez egy olyan könyv lesz, ami úgy beszél a halálról, hogy közelebb hozza félelemkeltés nélkül. Legalábbis nekem.”
Dr. Kenessey Andrea

Szeretettel meghívunk a könyv bemutatójára november 3-án, 16 órára, a Malom Közösségi Térre (XI. Fehérvári út 88./c).

A könyv megvásárolható az Underground Kiadó és a Bookline webáruházaiban, ahol akár bele is lehet olvasni.

Ha többet szeretnél tudni a könyvről és rólam:

fulesodu.cafeblog.hu

www.facebook.com/fulesodu