Kezelés

Hormonkezelés emlőrákban

2015.08.05

Dr. Petrányi Ágota, a Szent László kórház onkológiájának főorvosa válaszolt a hormongátló kezeléssel kapcsolatos kérdéseinkre.

Mellrák: kinek kell kemoterápia és kinek nem?

2014.06.03

A daganatszövet genetikai elemzésével ma már pontosan kimutatható, hogy a korai emlőrákkal megműtött nők közül kinek indokolt kemoterápiát adni és kinél nem várható előny a kezeléstől – jelenti ki dr. Landherr László, az emlőrák gyógyításában dolgozó szakorvosokat összefogó Magyar Szenológiai Társaság elnöke, az Uzsoki utcai Kórház Fővárosi Onkoradiológiai Központ centrumvezető főorvosa.

A mammográfiáról - szakmai állásfoglalás

2014.03.25

Itt olvasható a Radiológiai Szakmai Kollégium állásfoglalása a CT-lézer-mammográfia tárgyában.

A HER2-pozitív emlőrák és célzott kezelése

2013.02.26

Az emlőrákos betegek mintegy negyede szenved HER2-pozitív emlőrákban, ami egy jól körülhatárolható, különálló csoportja a mellráknak. Ezeknél a betegeknél a normálisnál sokkal több HER2-receptorfehérje található a sejtek felszínén és jól reagálnak egy célzott, a HER2-receptor ellen irányuló biológiai kezelésre.

Teljes bejegyzés | Menüpont: Kezelés | Hozzászólások: 0

Mellrák: semmit sem szabad halogatni

2013.02.26

A nők többsége retteg az emlőráktól, s ma még viszonylag kevesen fogadják el azt, hogy a tumor időben(!) felfedezve éppúgy meggyógyítható mint más betegségek. Sokakat éppen a diagnózistól való félelem tart vissza a szűrővizsgálattól. Ezzel pedig megindul a spirál: ha ugyanis a fejlődő tumort későn veszik észre, akkor már valóban komolyabb beavatkozásra van szükség, s kisebb az esély a gyógyulásra. Emiatt azután még többen félnek az emlőráktól…

Teljes bejegyzés | Menüpont: Kezelés | Hozzászólások: 0

A limfödéma kezeléséről

2013.02.19

Kuratóriumi elnökünk előadása alapítványunk céljairól, törekvéseiről, és a limfödéma kezelésének kiemelt fontosságáról.

Utak a gyógyításban

2013.02.19

Rák Világnap 2007. - Dr. Nagykálnai Tamás előadása (PowerPoint prezentáció, 15.3 Mb)

Új lehetőségek az emlőrák kezelésében